10 najlepszych miejsc na plener ślubny na Pomorzu

21 maja, 2020 Andrzej Wpisy Blogowe 0 komentarzy

Gdzie się wybrać na plener ślubny?

Pomorze jest regionem, który daje mnóstwo możliwości zorganizowania idealnego pleneru ślubnego. Mamy tu piękne morze, lasy, pola, wzgórza, doliny, a także piękne miejskie uliczki, parki i niepowtarzalne budynki. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Jednakże, Pomorze to zupełnie niepowtarzalny klimat i otoczenie. Wiele naszych par decyduje się na sesje plenerowe nad morzem.

W tym wpisie chcemy jednak pokazać Wam, że w okolicy można znaleźć wiele ciekawych miejsc, dzięki którym Wasze zdjęcia w albumie ślubnym będą całkowicie niepowtarzalne. To co, zaczynamy?

1. Klif w Gdyni Orłowie i molo

To miejsce jest chyba znane wszystkim planującym plener ślubny na Pomorzu. Piękne wzgórza, niepowtarzalny klif w Gdyni Orłowie z widokiem na morze i molo. Znajdziecie tu również ciekawe miejsca na zdjęcia na tle wody wśród drzew. Jest to jedno z najczęściej wybieranych przez pary młode miejsc na sesję, co widać szczególnie w środku sezonu ślubnego.

Nieraz w ciągu dnia plenerowego spotykaliśmy trzy, cztery, a nawet 7 różnych par, które również chciałby uwiecznić się w tej okolicy. Z tego powodu dochodziło czasami do śmiesznych sytuacji, gdy w konkretnym miejscu ustawiały się kolejki par, które chciały sobie w nich zrobić zdjęcia. Dużo mniejszy „ruch par młodych” jest w środku tygodnia i o wczesnym ranku. Zdjęcia o wczesnej porze potrafią się prezentować genialnie, dzięki czemu odwdzięczą się Wam za wczesną pobudkę.

plener ślubny

2. Ulice Gdańska Głównego, Teatr Szekspirowski, ECS

Jednymi z ulubionych miejsc par młodych są niepowtarzalne uliczki w Gdańsku Głównym. Należą do nich również wysokie kamienice, Droga Królewska, bramy, punkty widokowe i plaże. Jednak szczególnym powodzeniem cieszą się plenery w okolicach Teatru Szekspirowskiego, jego wąskie korytarze i unikatowa kolorystyka. Ostatnio dosyć dużą popularnością szczycą się również tarasy widokowe na dachu budynku Europejskiego Centrum Solidarności, które zapewniają piękne tło za fotografowaną parą. Niesłabnącym powodzeniem wciąż cieszą się wszelkie alejki, stare ceglane kamienice, małe skwery o unikatowym klimacie, oraz jak zwykle najpiękniejsza ulica Mariacka.

3. Plener ślubny na Kaszubach – pola, łąki, kwiaty

To, z dobrodziejstw czego możemy na Pomorzu korzystać, to uroki pięknych Kaszubskich zakątków, ogromnych, otwartych przestrzeni, pól, wzgórz i jezior. Wydaje się, że takie miejsca występują wszędzie w całej Polsce i niczym się nie wyróżniają. Nic bardziej mylnego! Te miejsca mają swój unikalny urok. Dlaczego? Ponieważ karmią nas swoimi wspaniałymi barwami o każdej porze roku. Z tego powodu kreatywny fotograf może się wykazać i z każdego miejsca wyciągnąć to, co najpiękniejsze. Szczególnie pięknie prezentują się tu zdjęcia wiosną i wczesną jesienią. Wtedy krajobraz oferuje najwięcej ciepłych, uroczych barw.

4. Wiatrak w Ręboszewie

Wystarczy przejechać się niedaleko od Gdańska po Kaszubach, by dotrzeć do Ręboszewa. Znajduje się tu wspaniały stary wiatrak na wysokim wzgórzu. To miejsce oferuje piękny widok na rozległą okolicę, jeziora, lasy i pola. Możecie tu również skorzystać z wnętrza wiatraka znajdującego się na szczycie stromego wzgórza.

5. Park w Wejherowie – sesja wśród kwiatów i klombów

Ten piękny park ma bardzo wiele do zaoferowania i każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. W sezonie letnim pięknie wyglądają tu rosnące w wielu miejscach kwiaty. Możecie skorzystać z wielu trawiastych terenów, które idealnie nadają się także do filmów ślubnych. Znajdują się tu także urocze mostki, długie żwirowe alejki, klomby, strumienie, rzeczki, a w głębi parku nawet długi klimatyczny pomost wśród krzewów i drzew, nadający charakterystyczny półmrok, ale świetnie wyglądający po drugiej stronie obiektywu.

6. Plener ślubny w stylu boho na plaży w Gdańsku

Jeśli mieszkacie w Gdańsku lub okolicy, to macie duże pole do popisu. Plaża, to nie tylko zdjęcia przy wodzie lub na piasku. Możecie puścić wodzy swojej fantazji i zorganizować coś niesamowitego! Jedna z naszych par zdecydowała się na sesję w modnym stylu boho. Dekoracje na plaży wykonała dla nich Agata.Ogarnie, do której serdecznie Was zapraszamy! Jednak plaża to dużo więcej możliwości i tylko od Was zależy, jak bardzo będziecie chcieli zaszaleć.

7. Niepowtarzalny plener na zamku krzyżackim w Bytowie

Bardzo ciekawym miejscem znajdującym się w odległości ok. 100 km od Gdańska, jest zamek w Bytowie. Krzyżacki zamek tworzy dosyć surowy, ale całkiem przytulny klimat. Macie tu do dyspozycji wiele korytarzy i balkonów. Możecie wejść na baszty, lub na wały umocnień przed zamkiem. W zasadzie nic Was tutaj nie ogranicza, a możecie wykonać tutaj oryginalny plener ślubny!

8. Niezastąpiony park Oliwski w Gdańsku

Park Oliwski to klasa sama dla siebie. Rozległy teren z licznymi alejkami, wśród pięknych drzew, fontann, ogrodów, klombów i stawków to idealne miejsce nawet dla najbardziej wymagających. Park dzieli się na kilka części i znajdziecie tu między innymi ogród japoński, wielką palmiarnię, czy też drewnianą altanę. Możecie zrobić wrażenie na bliskich zdjęciami wśród wysokich szpalerów, lub też w nieco bardziej schowanych, stylowych zakamarkach parku.

9. Kameralny plener ślubny w zacisznym miejscu

Plener ślubny, to nie tylko utarte, wszystkim znane miejsca. Czasami wystarczy udać się do Waszego ulubionego lasu. Być może nawet bywacie czasami na spacerach w miejscach o których wcześniej nawet byście nie pomyśleli, że idealnie nadają się na plener ślubny? Schowane jeziorka wśród drzew to jest to, o czym marzy wiele par. Tego typu miejsca są perfekcyjnym wyborem dla tych, którzy są mocno związani z naturą i dobrze się czują w cichych i spokojnych miejscach.

10. Klimatyczna sesja obok Twojego domu!

A może… w ogóle nigdzie się nie ruszać z domu na plener? Jeśli mieszkacie w ciekawym miejscu, na wsi, lub w pobliżu jakiś oryginalnych atrakcji, to możecie rozważyć sesję właśnie tam. Nie musicie pokonywać wielu kilometrów szukając idealnego miejsca na sesję ślubną. Niektóre nasze pary chciały mieć zdjęcia w swoich ogródkach! Dlaczego? Bo mieszkały przy uroczych stawkach, miały przy swoim domu pięknie kwitnące pole, lub też miały własnego konia! Plener ślubny powinien przede wszystkim pokazywać Was takimi, jakimi jesteście. A chyba nigdzie indziej, niż właśnie we własnym domu zachowujemy się całkowicie naturalnie. I o to chodzi! Im swobodniej będziecie się czuć podczas sesji, tym lepiej wyjdziecie na zdjęciach!

Zapraszamy również do naszej galerii zdjęć po więcej inspiracji na plener ślubny!

tagi: plener ślubny gdańsk, oryginalna sesja ślubna, fotograf ślubny, reportaż ślubny gdańsk. Trójmiasto, Sopot, Gdynia, Pomorskie.

O Autorze

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *