Sesja biznesowa – Zadbaj o swój profesjonalny wizerunek!

05 maja, 2019 Andrzej Wpisy Blogowe 0 komentarzy

Nadchodzą coraz dłuższe i cieplejsze dni, co jest idealną okazją, by pokazać się wszystkim z jak najlepszej strony. Sesja biznesowa jest okazją, na pokazanie się z jak najlepszej strony! Zanim odkryłem swoje powołanie, bardzo długo go poszukiwałem i wiem, że czasami dostanie się choćby na rozmowę rekrutacyjną nie jest proste. Ale istnieją sposoby, na zwiększenie swoich szans! Chcecie to zrobić? Ale jak? Myślę, że dobrze trafiliście. Dzisiaj chcę się z Wami podzielić garścią informacji na temat sesji, oraz przydatności wykonania takich zdjęć do wykorzystania w CV i kreowania swojego wizerunku.

Po co mi w ogóle sesja wizerunkowa?

Jak już wspomniałem we wstępie, jest to doskonały sposób, aby zadbać o swój wizerunek. Jest to jeden z kluczowych czynników w biznesie. Jeśli chcesz wyglądać jak prawdziwy profesjonalista, Twoje zdjęcia, które krążą w sieci również powinny być profesjonalne. Jak Ty.

Pomyśl o tym. Czy potencjalny klient, zwłaszcza, gdy Twoja praca to głównie bezpośrednie spotkania z nimi, wchodząc na stronę Twojej firmy wolałby spotkać się z Tobą, gdy obok imienia i nazwiska zobaczy przestarzałe zdjęcie wyglądające, jak wycięty kadr ze zdjęcia dowodowego, których się zazwyczaj wstydzimy, czy koleżanką lub kolegą z pracy, przedstawionymi na tle pięknej scenerii, uśmiechniętymi, wyglądającymi na bardzo sympatycznych i profesjonalnych? Oczywiście, że to ich wybiorą. Pierwszą, podstawową zasadą przy pracy z klientami jest stworzenie dobrego pierwszego wrażenia. Chyba każdy z nas już kiedyś słyszał tę formułkę. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o swój wizerunek biznesowy.

Jak wygląda sesja biznesowa?

Sesja wizerunkowa niewiele odbiega od typowej sesji zdjęciowej. Główną modyfikacją jest to, że musisz ubrać się odpowiednio do zawodu, jaki wykonujesz, bądź do stanowiska o jakie się ubiegasz. Chcesz zostać kosmetyczką? Przydadzą się tutaj bardziej artystyczne, barwne zdjęcia w równie modnym ubiorze. Fryzjerem? Możesz pokusić się nawet o nieco bardziej szalone ujęcia. Jesteś agentem nieruchomości, lub pracownikiem banku? Zdecydowanie radzimy elegancki, klasyczny ubiór. To są jednak tylko sugestie, bo ostateczny rezultat, który chcesz osiągnąć poprzez takie zdjęcia będzie zależeć głównie od Ciebie. My możemy tylko podpowiedzieć.

Gdy już z naszą małą pomocą zdecydujesz, jak się ubierzesz, trzeba wybrać miejsce sesji. Jest to bardzo istotny element, bo najlepiej, gdy tylko jest taka możliwość, będzie przedstawić Cię tam, gdzie rzeczywiście pracujesz, lub zamierzasz pracować. Ponieważ wcześniej wspomniane „pierwsze wrażenie” powinno przedstawiać Cię jako prawdziwego profesjonalistę, warto, by zdjęcia nie pozostawiały wątpliwości czym się zajmujesz. Krótko mówiąc, im lepiej przygotujesz do sesji, tym lepszy rezultat wspólnie osiągniemy na zdjęciach i lepiej wykreujesz swój wizerunek biznesowy.

Czy sesja wizerunkowa jest mi potrzebna?

Na to pytanie raczej ciężko będzie mi udzielić krótkiej odpowiedzi. Zatem po kolei. Jeśli zamierzasz aplikować na stanowisko związane z obsługą klientów, zdecydowanie warto wykonać profesjonalną sesję wizerunkową. Może to Ci pomóc zdobyć parę dodatkowych punktów u rekruterów, a z całą pewnością wyróżnisz się ciekawym zdjęciem w CV na tle innych kandydatów i być może lepiej zapadniesz im w pamięć. Jednak bardziej artystyczne zawody są również bardzo mile widziane na takich sesjach. Może, tak jak my zajmujesz się fotografią lub filmowaniem? Albo jesteś makijażystką, trenerem personalnym, muzykiem, aktorem, kierowcą, czy też psychologiem? Wszyscy jesteście u nas mile widziani, bo na pewno wspólnie wymyślimy jak Cię przedstawić, by wyróżnić Cię i przyciągnąć uwagę ludzi właśnie do Ciebie! Zadbaj razem z nami o swój wizerunek biznesowy!

Na zdjęciach widzicie Monikę, która pracuje jako doradca finansowy. Sesja miała miejsce w Gdańsku na terenie Olivia Business Centre, wśród nowoczesnych, przeszklonych wieżowców.

Zaciekawiliśmy Cię naszymi zdjęciami? Zapraszamy do kontaktu!

W naszej galerii zdjęć, oraz na naszym profilu na Facebooku znajdziecie więcej ujęć z tej sesji, zapraszamy do oglądania!

tagi: sesja biznesowa, fotografia wizerunkowa, profesjonalne zdjęcia, portret biznesowy, profesjonalna sesja w Gdańsku, zdjęcia w garniturze, fotograf dla firm.

O Autorze

Zostaw komentarz!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *